توسعه دهنده موبایل کیست؟

با دوستان خود به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email

توسعه دهنده موبایل (Mobile Developer) یا در واقع توسعه دهنده اپلیکیشن های موبایل به افرادی گفته می شود که برنامه ها یا همان اپلیکیشن هایی را برای دستگاه های (موبایل، تبلت، ساعت های هوشمند و …) اندروید یا iOS یا هر پلتفرم دیگری که می شناسید می سازند.

توسعه موبایل چیست؟

توسعه برنامه موبایل یک اصطلاح است که برای نشان دادن عمل یا فرایندی که توسط آن، نرم‌ افزار کاربردی برای دستگاه‌های همراه مانند دستیاران دیجیتال شخصی، دستیاران دیجیتال سازمانی یا تلفن‌های همراه توسعه داده شده‌است. این برنامه‌ها ممکن است حین ساختن سیستم ‌عامل‌ها به صورت از پیش نصب‌شده روی موبایل‌ها قرار بگیرند یا توسط کاربر به سیستم منتقل و اجرا شوند.

سطح سختی کار در توسعه موبایل:

سختی کار در توسعه ی موبایل به نوع برنامه شما بستگی دارد که با کدام سیستم عامل می خواهید کار کنید و یا اپلیکیشن چه عملکردی باید داشته باشد. برخلاف وب سایت ها، برنامه های تلفن همراه مختص پلتفرم هستند و شما باید مهارت و تخصص متفاوتی برای هر سیستم عامل (iOS و Android) داشته باشید. برای ساخت اپلیکیشن فروشگاهی یا معمولی در سیستم عامل Android ، توسعه دهنده اندروید در مقابل توسعه دهنده ios از آزادی بیشتری برخوردار است زیرا یک سیستم عامل منبع باز است ولی iOS اینگونه نیست. برای برنامه نویسی اندروید، از زبان جاوا استفاده می شود که در مقایسه با برنامه نویسی iOS Swift آسانتر است. یادگیری و توسعه موبایل برای سیستم عامل ios می تواند کمی گران تمام شود زیرا برای یادگیری آن زبان باید دستگاه و سیستم عامل خاصی داشته باشید. مثلا اگر می خواهید برنامه نویسی iOS Swift را یاد بگیرید، برای یادگیری برنامه موبایل باید یک MacBook همراه داشته باشید.

ایمیل خود را وارد کنید

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

مطالب بیشتر

GoLang

زبان برنامه نویسی GOLange

گو (Go) یک زبان برنامه‌نویسی ترجمه‌شده و دارای زباله جمع‌کن و همروند است که در شرکت گوگل و توسط رابرت گریسیمر، راب پایک و کن

وبلاگ

چطور برنامه‌نویسی یاد بگیریم؟

چرا باید برنامه‌نویسی یاد گرفت؟ مشاغل مربوط به علوم کامپیوتر، به خصوص حوزه برنامه‎نویسی، هر روزه با نیاز فزاینده‌ای مورد درخواست شرکت‌ها، صنایع و کارفرمایان

Code dev

برنامه‌نویسی این امکان رو به شما می‌دهد تا در مورد خودِ «فکر کردن» فکر کنید و وقتی‌ هم که دیباگ می‌کنید، در مورد خودِ «یادگیری» یاد می‌گیرید.

Created by AmirHossein Torabi